4 sierpnia 2021 r., na cmentarzu parafialnym w Niegowonicach Gm. Łazy, powiat zawierciański, odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego w wieku 92 lat kombatanta por. Tadeusza Kozickiego. W pogrzebie uczestniczyli przedstawiciele Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Anny w Grabowej - miejscu zamieszkania kombatanta. Wzięli w niej udział asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik – wiceprezes Zarządu Okręgu Śląskiego ZOR RP i Prezes Klubu Miłośników Ziemi Zawierciańskiej Maciej Świderski.
Zmarłemu towarzyszyły poczty sztandarowe Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejskie w Łazach i Urzędu Miasta i Gminy w Łazach. W trakcie mszy burmistrz MiGm. Łazy Maciej Kaczyński wręczył synowi zmarłego przyznany mu przez premiera Piotra Glińskiego Medal Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej. Przypomniał też, że zmarły był jednym z głównych inicjatorów powstania pomnika w Błojcu, poświęconego zabitym mieszkańcom tego przysiółka w czasie II wojny światowej. Przez wiele lat dbał o to MPN i uczestniczył w mundurze WP w uroczystościach rocznicowych. Był w ostatnich latach jedynym świadkiem tamtych wydarzeń, gdzie m.in. poniósł śmierć jego ojciec i zawsze starał się historię tamtych wydarzeń przekazywać uczestnikom uroczystości, w których brał udział.
Por. Tadeusz Kozicki był bohaterem reportażu jaki powstał z inicjatywy ZOR RP Koło w Zawierciu, w listopadzie 2018 roku. Nakręcony przez ITV Zawiercie film pozwolił na pokazanie tragedii mieszkańców Błojca oczami 15 letniego wówczas Tadeusza Kozickiego, łącznika oddziałów partyzanckich AK. Przypomniano najważniejsze fakty wydarzeń z 1944 roku. 16 czerwca 1944 roku tragicznie wpisał się w historię mieszkańców niewielkiego przysiółka Błojec, a także oddziału Armii Krajowej dowodzonego przez Gerarda Woźnicę ps. „Hardy”. Partyzanci tego oddziału i pobliskich oddziałów AK często odwiedzali Błojec znajdując tutaj miejsca noclegowe i pożywienie. Tego dnia poległo pięciu żołnierzy „Hardego” zaskoczonych we śnie nad ranem przez oddziały hitlerowskie. Po zakończonej obławie przygotowanej przez połączone siły Wehrmachtu i żandarmerii, Niemcy spacyfikowali wioskę, paląc wszystkie domostwa i zabijając 11 jej mieszkańców. Wielu mieszkańców trafiło do więzienia i obozów koncentracyjnych m.in. do KL Auschwitz wysłano matkę por. Tadeusza Kozickiego. Była to kara za pomoc udzielaną partyzantom.
Po wojnie dzięki staraniom mieszkańców i władz Miasta i Gminy Łazy powstał okazały pomnik poświęcony poległym mieszkańcom Grabowej – Błojca. Od wielu lat w rocznicę czerwcowej tragedii spotykają się tutaj kombatanci, harcerze i mieszkańcy.
W 2020 roku podczas uroczystości z udziałem ZOR RP specjalnym dyplomem od Klubu Miłośników Ziemi Zawierciańskiej został uhonorowany por. Tadeusz Kozicki.
Cześć Jego Pamięci.
JJ