Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Piotr Korycki wyróżniony za wsparcie udzielane akcji charytatywno-wychowawczej „Szkoła z sercem”

4 kwietnia 2025 r., w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej odsłony akcji charytatywno-wychowawczej „Szkoła z sercem”, podczas której ogłoszono wyniki i przekazano podziękowania osobom oraz instytucjom wspierającym.

 

 W gronie tych, którzy otrzymali nagrodę i podziękowanie za istotne wsparcie dla tej szlachetnej inicjatywy był Piotr Korycki – członek Związku Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Na uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia przybyło liczne grono gości, obok delegacji szkolnych, młodych druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, lokalnych firm i mediów, obecni byli przedstawiciele władz miejskich i powiatowych z burmistrzem Sebastianem Sosińskim na czele.

Wśród zaproszonych przez organizatorów znalazł się także Piotr Korycki – reprezentujący Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej i lokalne media. Przedstawiciel ZOR RP odebrał z rąk organizatorów nagrodę i podziękowania za istotne wsparcie dla tej szlachetnej inicjatywy. Wyróżnienie to było wyrazem uznania dla stałego zaangażowania w działania wychowawcze i obywatelskie na rzecz młodzieży.

 

Akcja „Szkoła z sercem” trwa w Nowym Dworze nieprzerwanie od 2020 roku, zyskując coraz szerszy oddźwięk społeczny. Jej pomysłodawca i główny organizator, Sławomir Michałowski, nie krył wzruszenia, dziękując za wsparcie i współpracę, a jednocześnie złożył publiczną deklarację dalszej działalności w duchu służby lokalnej wspólnocie.

Akcja „Szkoła z Sercem” była kolejnym krokiem na drodze pomagania. Wszystko zaczęło się w roku 2020, gdy organizatorzy akcji ufundowali i postawili w miejskim parku pierwsze metalowe serce na nakrętki. Mieszkańcy przyjęli je z ogromnym entuzjazmem.

 Widząc zainteresowanie i możliwości niesienia realnej pomocy organizatorzy przenieśli zbiórkę nakrętek do szkół. Wprowadzono element rywalizacji – szkoły rywalizowały o nagrody w postaci sprzętu do nauki pierwszej pomocy. Przez pięć edycji, zebrano ponad 14 ton nakrętek, ze sprzedaży których kwota 14 467 zł zasiliła konta dwóch młodych mieszkańców Powiatu Nowodworskiego – Mikołaja Kamińskiego i Sebastiana Rutkowskiego – z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację, a nowodworskie szkoły wzbogaciły się o sprzęt do nauki pierwszej pomocy wart kilkanaście tysięcy złotych.

 

P. K. (k)

  • 01
  • 02