Jerzy Bogdan Raczek, członek Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, a jednocześnie autor czterech książek o Boernerowie i książki o Radiostacji Babice uczestniczył na warszawskim Bemowie w dwóch spotkaniach autorskich.
Organizatorem obu spotkań była Bemowska Wspólnota Samorządowa i Portal Warszawski. Pierwsze spotkanie odbyło się 25 października 2014 roku w CieKAWA Cafe przy ulicy Powstańców Śląskich, a drugie 8 listopada 2014 r. w restauracji-kawiarni Zeppelin przy ul. Kaliskiego.
Spotkania poświęcone były książkom: „Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza w Babicach (2013) i "Boernerowo pamięta" (2011). Podczas obu spotkań kameralne sale były całkowicie zapełnione. Autor w bardzo ciekawy sposób opowiadał jak powstało osiedle Boernerowo, przytaczając wiele ciekawostek z tym związanych. Mówił też o wielkich postaciach jakie zamieszkiwały osiedle przed, w czasie i po II wojnie światowej, przytaczając szereg anegdot na ich temat.
Słuchacze mogli dowiedzieć się także dużo ciekawych rzeczy o Radiostacji Babice. Transatlantycką Radiotelegraficzną Centralę Nadawczą oddano do użytku w 1923 r. Umożliwiała ona łączność Polski ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej i innymi odległymi krajami. We wrześniu 1939 roku na terenie Radiostacji toczyły się zacięte walki związane z obroną Warszawy. W 1945 wycofujący się Niemcy zniszczyli Radiostację.
Autor podkreślił, że wybudowanie Radiostacji Babice należy uznać za fenomen, świadczący o tym, jak mądrzy ludzie stali wówczas na kierowniczych stanowiskach w naszym kraju. Polska była zniszczona, łączyła się po trzech rozbiorach, a stan urządzeń radionadawczych był fatalny. Jego zdaniem: Uznano wówczas informację jako cenny towar, bo tak to możemy potraktować. Doprowadziło to do budowy czegoś, co było wówczas największe na świecie i co zapewniło Polsce miejsce na międzynarodowej liście działalności radiotelegraficznej, przy jednoczesnej trudnej sytuacji ekonomicznej w kraju.
Książka "Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza w Babicach" była wśród 22 książek nominowanych do honorowego wyróżnienia literackiego "Varsaviana 2013". Ja nie dostałem tego wyróżnienia, ale jak inni chwalą się, że byli nominowani do Oskara, ta ja też mam prawo cieszyć się z tej nominacji – mówi Jerzy Raczek.
Należy jednak dodać, że takie wyróżnienie Jerzy B. Raczek otrzymał w 2006 r. za książkę „Boernerowo i jego świątynia”.
Kolejnym przedsięwzięciem, w które zaangażowany był Jerzy B. Raczek związane było z wystawą plenerową na rynku w Cieszynie trwającą od 19 września do 11 listopada 2014 r., a zatytułowaną "Cieszyńscy Żołnierze Niepodległości". Zorganizowała ją Książnica Cieszyńska w ramach obchodów 100-lecia wymarszu Legionu Śląskiego. Na tę wystawę autor przekazał zdjęcia ze swojego zbioru dotyczące płk. Bernarda Adameckiego, które znalazły się na planszy poświęconej jego osobie.
(k)