08.12.2019

Autor: Stefan Wyszyński

ZOR RP na obchodach jubileuszu 20 – lecia kwartalnika 'Saper’

4 grudnia 2019 r. odbyła się obchody jubileuszu kwartalnika „Saper” w sali konferencyjnej siedziby Stowarzyszenia Saperów Polskich w Warszawie. Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentował st. chor. w st. spocz. Stefan Wyszyński – prezes Koła ZOR RP w Warszawie.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Stowarzyszenia Saperów Polskich i odśpiewanie Hymnu Saperskiego. Zaproszonych gości powitał prezes Stowarzyszenia Saperów Polskich płk. rez. Tadeusz Dzikowski. Następnie rozpoczęto konferencję nt. ,,70 lat biuletynu Stowarzyszenia Polskich Saperów na Obczyźnie i 20 lat pisma Stowarzyszenia Saperów Polskich”.

Pierwszym prelegentem był płk. w st. spocz. Tomasz Bogucki, którego wystąpienie dotyczyło ,,Historii i tradycji biuletynu SAPER na obczyźnie”. Następnym był płk. rez. dr Bogusław Saganowski, który przedstawił ,,Powstanie i rola kwartalnika SAPER jako czynnik integrujący środowisko saperskie”. Po nim wystąpił płk. rez. r Wiesław Leszek Ząbek z prelekcją nt. ,,Kwartalnik SAPER w upowszechnianiu tradycji wojsk inżynieryjnych”. Na koniec nastąpiło podsumowanie konferencji przez prezesa SSP płk. rez. Tadeusza Dzikowskiego. Potem nastąpiła część uroczysta jubileuszu 70-lecia biuletynu SAPER oraz 20-lecia kwartalnika SAPER, na której wyróżniono i nagrodzono uczestników, zasłużonych dla działalności SSP i wydawania pisma. Uroczystość zakończył wspólny obiad.

S. W.

 

Przeczytaj inne:

Inne przedsięwzięcia

Aktualności

Delegacja ZOR RP na Litwie. Spotkanie z merem Rejonu Solecznickiego, wizyta w szkole w Szumsku, zwiedzanie miejsc związanych z Marszałkiem Piłsudskim

Aktualności

Uroczystości

Członkowie Okręgu Lubelskiego ZOR RP uczestnikami „Patriotycznej Majówki” w Krasnymstawie (Woj. Lubelskie)

Uroczystości

Aktualności

W Lublinie członkowie Okręgu Lubelskiego ZOR RP uczestniczyli w obchodach 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja