28.02.2017

Autor: Marcin Łada

Żołnierze WIN powracają’ – spotkanie w Muzeum Niepodległości w Warszawie

17 lutego 2017 r., w Muzeum Niepodległości w Warszawie pod patronatem premier Beaty Szydło odbyło się spotkanie pod hasłem „Żołnierze WiN powracają”, zorganizowane w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentował Marcin Łada – wiceprezes Zarządu Głównego.

W spotkaniu uczestniczyli kombatanci Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość z ppłk. WiN Leszkiem Mroczkowskim – komendantem Inspektoratu Warszawskiego KG WiN oraz kombatanci AK Grupy „Kampinos”.

MON reprezentował gen. bryg. Stanisław Żmuda, a Marszałka Województwa Mazowieckiego pełnomocnik d.s. kombatantów i osób represjonowanych Zbigniew Czaplicki.

Podczas spotkania przedstawiono m.in. krótką historię organizacji WiN i zaprzysiężono członków młodzieżowej sekcji WIN. Spotkanie ubarwił występ artystów scen polskich i zespołu „Młodzi Adepci Twórczości”.

Organizatorem spotkania było Zrzeszenie oficerów i żołnierzy oddziałów partyzanckich RP – Inspektorat Warszawski Wolność i Niezawisłość. Patronat honorowy nad spotkaniem objęła Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, a także Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Tekst i foto: M. Ł.

Przeczytaj inne:

Uroczystości

Aktualności

Przedstawiciele Okręgu Lubelskiego ZOR RP w Rykach (Woj. Lubelskie) oddali hołd mjr. Marianowi Bernaciakowi ps. „Orlik” w 80.rocznicę jego śmierci

Konkursy - relacje

Aktualności

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Armia Andersa – w 85. rocznicę jej powstania” w Powiecie Częstochowskim

Uroczystości

Aktualności

Uroczystość upamiętniająca Żołnierzy Niezłomnych z Narodowego Zjednoczenia Wojskowego w Popowie Borowym w Gminie Nasielsk z udziałem ZOR RP