14.04.2021

Autor: a.kabata

W Nowym Dworze Mazowieckim oddano hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2021 r., w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, przedstawiciele władz samorządowych Nowego Dworu Mazowieckiego, Powiatu Nowodworskiego i Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej posadzili na Skwerze im. ks. Stanisława Poniatowskiego przed Urzędem Miejskim „Katyński Dąb Pamięci” poświęcony oficerowi Batalionu Elektrotechnicznego por. rez. sap. Edmundowi Czaplickiemu, zamordowanemu w Charkowie w 1940 r.

Posadzenia „Katyńskiego Dębu Pamięci” dokonali: Jacek Kowalski – burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego, Krzysztof Kapusta – Starosta Nowodworski, Zdzisław Szmytkowski – przewodniczący Rady Powiatu Nowodworskiego, płk rez. Alfred Kabata – prezes ZG Związku Oficerów Rezerwy RP oraz Henryk Ruszczyk – wiceprezes Okręgu Mazowieckiego Związku Oficerów Rezerwy RP.

Uroczystości Katyńskie planowane na 18 kwietnia 2021 r., ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa zostały przełożone na 17 września 2021 r. Wtedy też odsłonięta zostanie przy udziale Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, tabliczka Katyńska i odczytany biogram por. rez. sap. Edmunda Czaplickiego. Będzie to już 12 „Katyński Dąb Pamięci”, który zostanie posadzony przez Zespół Szkół nr 2 w ramach akcji „Katyń … ocalić od zapomnienia”.

(k)

Foto: Adam Szabłowski

Przeczytaj inne:

Uroczystości

Aktualności

Przedstawiciele Okręgu Lubelskiego ZOR RP w Rykach (Woj. Lubelskie) oddali hołd mjr. Marianowi Bernaciakowi ps. „Orlik” w 80.rocznicę jego śmierci

Aktualności

Konkursy - relacje

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Armia Andersa – w 85. rocznicę jej powstania” w Powiecie Częstochowskim

Uroczystości

Aktualności

Uroczystość upamiętniająca Żołnierzy Niezłomnych z Narodowego Zjednoczenia Wojskowego w Popowie Borowym w Gminie Nasielsk z udziałem ZOR RP