22.12.2016

Autor: a.kabata

Spotkanie wigilijne w 5 pułku chemicznym w Tarnowskich Górach

16 grudnia 2016 r. w spotkaniu wigilijnym w 5 pułku chemicznym im. gen. broni Leona Berbeckiego uczestniczyli członkowie Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej z mjr. rez. Krzysztofem Tomaszewskim – prezesem Okręgu.

Spotkanie rozpoczęło się mszą św. w kaplicy jednostki wojskowej, którą odprawił ks. kapelan mjr Krzysztof Szustak, dyr. Radia Jasna Góra.

W drugiej części spotkania w jednostce wojskowej, dowódca pułku płk Bogdan Kula powitał zaproszonych gości, kadrę jednostki i pracowników wojska, a następnie złożył życzenia świateczno-noworoczne.

Po poświęceniu opłatków i odmówieniu modlitwy przez ks. mjr. Jacka Szustaka złożono sobie życzenia i przełamano się opłatkiem.

W spotkaniu opłatkowym brali udział m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach ze starostą Józefem Burdziakiem, ppłk Roman Nowogrodzki – wojskowy komendant uzupełnień w Gliwicach, ppłk Jan Skawiańczyk – dyrektor Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach, kombatanci.

(k)

Foto: Wojciech Turski

Przeczytaj inne:

Uroczystości

Aktualności

Wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Armia Andersa – w 85 rocznicę jej powstania” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie (Województwo Lubelskie)

Aktualności

Uroczystości

Przedstawiciele Okręgu Lubelskiego ZOR RP w Rykach (Woj. Lubelskie) oddali hołd mjr. Marianowi Bernaciakowi ps. „Orlik” w 80.rocznicę jego śmierci

Konkursy - relacje

Aktualności

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Armia Andersa – w 85. rocznicę jej powstania” w Powiecie Częstochowskim