22.03.2013

Autor: a.kabata

Spotkania ZOR RP w Dowództwie Garnizonu Warszawa i WKU Warszawa – Mokotów

19 marca 2013 r. prezes Związku Oficerów Rezerwy RP płk rez. Alfred Kabata, wiceprezes Marcin Łada oraz Kamil Malinowski odbyli spotkania w Dowództwie Garnizonu Warszawa i w Wojskowej Komendzie Uzupełnień Warszawa – Mokotów.

W Dowództwie Garnizonu Warszawa, pod nieobecność dowódcy gen. bryg. Wiesława Grudzińskiego delegacja została przyjęta przez szefa sztabu płk. Wiesława Mruka.

Zapoznano go z przedsięwzięciami Związku planowanymi w najbliższych miesiącach. Omówiono możliwości współpracy pomiędzy DGW a Związkiem.

Podczas spotkania płk rez. Alfred Kabata przekazał płk. Wiesławowi Mrukowi swoją książkę „Pamięć o Katyniu w Nowym Dworze Mazowieckim. Oficerowie Batalionu Elektrotechnicznego zamordowani w Katyniu i Charkowie”.

***

 W tym samym dniu odbyło się również spotkanie z Wojskowym Komendantem Uzupełnień Warszawa-Mokotów – ppłk. Krzysztofem Kosiorowskim.

Prezesi ZOR RP poinformowali o utworzeniu i zarejestrowaniu Związku, z celami jego działania i przedsięwzięciami, które będą realizowane przez Związek w pierwszym półroczu 2013 r.

Ppłk Krzysztof Kosiorowski z wielką otwartością odniósł się do możliwości współpracy z ZOR RP.

Podczas obu wizyt rozmówcy pogratulowali prezesom ZOR utworzenia i zarejestrowania nowej organizacji.

(k)

Fot. Kamil Malinowski

Przeczytaj inne:

Uroczystości

Aktualności

Obchody Święta Wojska Polskiego w Chorzowie z udziałem ZOR RP

Uroczystości

Aktualności

Prezes Okręgu Podkarpackiego ZOR RP uczestniczył w uroczystości związanej z 76. rocznicą obławy na oddział A. Kusza w Górach Tułowych w Lasach Janowskich

Aktualności

Inne przedsięwzięcia

Członkowie Okręgu Lubelskiego ZOR RP organizatorami szkolenia z topografii w lesie „Grabowy Las” w Gminie Dzierzkowice (Woj. Lubelskie)