13.11.2016

Autor: Jerzy Jędrusik

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zawierciu

11 listopada 2016 r. członkowie Okręgu Śląskiego  Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej z asp. sztab. rez. Jerzym Jędrusikiem uczestniczyli w Zawierciu w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, którą w intencji ojczyzny, odprawił proboszcz Bazyliki Kolegiackiej p. w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła wraz z innymi księżmi celebransami.

Po zakończeniu mszy św. poczty sztandarowe, władze powiatu i miasta, kombatanci, młodzież szkolna, delegacje organizacji i instytucji i mieszkańcy Zawiercia udali się na Cmentarz Parafialny, gdzie przed Pomnikiem Niepodległości odbyła się dalsza część uroczystości pod hasłem „Pokłon Niepodległej”. Odczytano apel poległych, wysłuchano przemówienia prezydenta Zawiercia, modlono się w intencji poległych w obronie ojczyzny.

Po krótkim programie artystycznym, delegacje biorące udział w uroczystości, złożyły kwiaty przed  pomnikiem.

J. J.

 

 

Przeczytaj inne:

Aktualności

Konkursy - relacje

Wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Armia Andersa – w 85 rocznicę jej powstania” w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie

Uroczystości

Aktualności

Wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Armia Andersa – w 85 rocznicę jej powstania” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie (Województwo Lubelskie)

Uroczystości

Aktualności

Przedstawiciele Okręgu Lubelskiego ZOR RP w Rykach (Woj. Lubelskie) oddali hołd mjr. Marianowi Bernaciakowi ps. „Orlik” w 80.rocznicę jego śmierci