24.11.2019

Autor: Krzysztof Tomaszewski

Mjr rez. Krzysztof Tomaszewski – prezes Okręgu Śląskiego ZOR RP wziął udział ćwiczeniach wojskowych

W dniach od 18 do 22 listopada 2019 r, w 5 pułku chemicznym w Tarnowskich Górach, odbyły się krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe na które powołany został mjr rez. Krzysztof Tomaszewski – prezes Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Jednym z głównych celów ćwiczeń było miedzy innymi utrzymanie wyszkolenia rezerwistów na poziomie pozwalającym zapewnić bezpieczeństwo państwowe.

Ćwiczenia były dla rezerwistów doskonałą okazją by poznali nowe rodzaje środków bojowych.

Nasz członek – Prezes Okręgu Śląskiego ZOR RP mjr. rez. Krzysztof Tomaszewski został powołany w tych dniach do odbycia ćwiczeń wojskowych.

To już nie pierwszy raz swoją nienaganną postawą jako żołnierz rezerwy posiadający przydział mobilizacyjny oraz członek Związku Oficerów Rezerwy RP dał przykład propagowania uczestnictwa w tego rodzaju ćwiczeniach.

W trakcie ćwiczenia uczestniczył w zajęciach praktycznych o charakterze ogólnowojskowym (odbył m. in. strzelanie i rzut granatem) jak również wykonywał zadania wynikające z nadanego mu stanowiska na czas 'W’.

K. T.

.

Przeczytaj inne:

Uroczystości

Aktualności

Członkowie Okręgu Lubelskiego ZOR RP na obchodach upamiętniających 80 rocznicę śmierci żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Starym Uścimowie (Woj. Lubelskie)

Uroczystości

Aktualności

Udział członków ZOR RP w obchodach 82. rocznicy likwidacji aresztu śledczego gestapo w Forcie III w Pomiechówku i największej masowej egzekucji

Uroczystości

Aktualności

ZOR RP na uroczystym apelu przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie dla uczczenia pięćsetlecia inkorporacji Mazowsza do Korony Królestwa Polskiego