02.01.2024

Autor: a.kabata

Koncert kolęd i pastorałek Zespołu 'Soli Deo’ w kościele na 'Osiedlu Młodych’ w Nowym Dworze Mazowieckim

30 grudnia 2023 r., w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Nowodworskiej „Soli Deo”. W gronie zaproszonych gości, którzy wysłuchali koncertu byli przedstawiciele Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

ZOR RP reprezentowali: płk rez. Alfred Kabata – prezes ZG z małżonką i Wiesława Karczmarczyk – wiceprezes Koła ZOR RP w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Przybyłych na koncert słuchaczy powitał proboszcz parafii ks. Dariusz Bala, a prowadziła go Aleksandra Kotylak – przewodnicząca zarządu zespołu. Przed koncertem, zapoznała zgromadzonych z historią działalności zespołu oraz przedstawiła dyrygent i kierownik zespołu Józefę Barbarę Łuszczyńską.

 

Na koncert zatytułowany „Dzieciątko się narodziło’ składało się kilkanaście kolęd i pastorałek. Po wykonaniu każdej z nich wykonawcy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Zespołowi towarzyszyła kapela (dwoje skrzypiec, klarnet i akordeon) pod dyrekcją Józefy Barbary Łuszczyńskiej.

 

(k)

Foto: Wiesława Karczmarczyk

Przeczytaj inne:

Aktualności

Uroczystości

Powiatowy Dzień Weterana w Twierdzy Modlin z udziałem ZOR RP

Uroczystości

Aktualności

Uroczystości upamiętniające egzekucję 224 więźniów Pawiaka w Magdalence pod Warszawą

Uroczystości

Aktualności

Przedstawiciele ZOR RP na otwarciu wystawy #StolenMemory w Palmirach