30.09.2015

Autor: Marcin Łada

Jubileusz 110 – lecia OSP w Błoniu

26 września 2015 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Błoniu obchodziła jubileusz 110 – lecia swojej działalności. Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentował wiceprezes Marcin Łada, jednocześnie członek OSP.

Uroczystość jubileuszu zaszczycili swoją obecnością Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, senator Anna Aksamit i posłanka Jadwiga Zakrzewska. Podczas uroczystości przekazano kluczyki do najnowszego ciężkiego wozu bojowego straży. Aktu poświęcenia samochodu dokonało trzech księży: proboszcz Parafii Św. Trójcy w Błoniu ks. kanonik Tadeusz Gałecki, proboszcz Parafii Narodzenia Pańskiego w Błoniu ks. prałat Tadeusz Jaworski oraz krajowy kapelan krwiodawców ks. płk. Zenon Surma .

Podczas jubileuszu st. kpr. pchor. rez. Piotr Pniewski – członek babickiego Koła ZOR RP – uhonorowany został Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Związku Oficerów RP. Decyzję  Zarządu Głównego o nadaniu odznaczenia odczytał wiceprezes ZG Marcin Łada, a na jego prośbę wręczył je Jan Żychliński – starosta Warszawski Zachodni, członek honorowy ZOR RP. Przyznając odznaczenie Zarząd Główny docenił działalność patriotyczną uhonorowanego i jego zaangażowanie w działalność statutową naszej organizacji. Warto dodać, że Piotr Pniewski oprócz działalności  w Związku Oficerów, pełni także zaszczytne funkcje w OSP będąc prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Strażak” Błonie i prezesem Miejsko – Gminnym OSP w Błoniu.

(M.Ł.)

 

 

 

Przeczytaj inne:

Aktualności

Konkursy - relacje

Wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Armia Andersa – w 85 rocznicę jej powstania” w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie

Uroczystości

Aktualności

Wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Armia Andersa – w 85 rocznicę jej powstania” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie (Województwo Lubelskie)

Uroczystości

Aktualności

Przedstawiciele Okręgu Lubelskiego ZOR RP w Rykach (Woj. Lubelskie) oddali hołd mjr. Marianowi Bernaciakowi ps. „Orlik” w 80.rocznicę jego śmierci